Слідкуйте за нами

Розслідування

Таємна деревина для військових потреб. Що тут не так?

Рівняння з купою невідомих.

Чи можна зрозуміти, що готуватиме їдальня, якщо вона замовила тонну цибулі в рік?

А що будуватимуть військові, якщо в область замовили 2000 кубів деревини?

Зазвичай, ми не торкаємося теми потреб військових, але сьогодні вирішили зробити виняток.

Так от:

Ще 4 січня ДЕПАРТАМЕНТ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ замовив деревини, об’ємом 2000 метри кубічні за 9 730 000 гривень. Торгів, ясна річ, не було. Обрали, кого обрали.

З обґрунтування зрозуміли, що мова йде не про деревину для опалення, а про будівельний матеріал. Ну добре. Хай. У договорі деталі специфікації з двох позицій затемнено чорним кольором, вказано лише ціну.

Якщо чисто гіпотетично: яким чином опис предмета з дерева (балки тощо) мали б пересічному громадянину розгадати військову таємницю?

Коли ми побачили, що у директора компанії постачальника прізвище “Черменцев”, то, ясна річ, нас цей контракт зацікавив ще більше. Ясна річ, спочатку були думки просто перевірити національність особи.

ТОВ “переможця” має назву ТОВ “ГЕРЦ ІНДУСТРІЯ”. З’явилась у червні 2023 року.

Перший контракт отримала у листопаді. Сьогодні ТОВка має 20 участей у закупівлях, всі переможні… бо всі відбувалися без відкритих торгів. І всі – лише в одного замовника, згаданого вище. Департамент з листопада по січень віддав “Герцу” 20 контрактів на понад 57 мільйонів гривень. Всі – на деревину. Дуже секретну деревину.

Все просто. Череменцев – безлика особа, яку посадили верхи на фірму-прокладку. Таку ж роль він відіграє у ТОВ “АЛЕСТ ГРОС”, яку у 2021 році заснував Олександр Секо.

Олександр, це такий юний рівненський податківець, який сидить чи не на більшості новостворених фірм-оболонок періоду повномасштабного вторгнення.

Про нього ми писали на минулому тижні. Цей Секо – просто скрізь.

Але нічого не плутайте: це ми, звичайні юзери системи Prozorro нічого не маємо знати про тип поставки деревини фірмою-одноденкою…

Continue Reading

Популярно