Слідкуйте за нами

Розслідування

Модульні конструкції для ЗСУ: звідки всі ці нулі?

Ви навіть не уявляєте, скільки коштів сьогодні віддають за різні модульні конструкції по військових частинах. Це не може залишитись без уваги. У сьогоднішній закупівлі військова частина замовляє модульну конструкцію під продовольчий склад за 13 мільйонів гривень. Одну одиницю. 650 квадратів.

І ось які маяки нам сигналізують, що з цією закупівлею все зовсім не гуд:

1. Переможець. ТОВ “БК “ГАРАНТІНВЕСТ” з’явився 22 грудня 2022 року в Запоріжжі. В кінці 2023 року без торгу отримав від Бориспільської міськради контракт на ремонт доріжки за 190 тисяч гривень. І тут йому в минулому місяці якось так пощастило виграти “допорогово” контракт від військової частини на 10 мільйонів гривень на модульну споруду для тренувань. Крім директора Міхальова, ми нікого в цій ТОВці не знайшли, хоча, Опендатабот каже, що станом на 2023 рік компанія мала 5 співробітників.

2. Відсутність жодної інформації про виробника збірної споруди. ЖО-ДНО-Ї! Чи є та інформація таємною, чи такою, яка загрожує національній безпеці? Ні марки, ні виробника, ні субпідрядника. Ми ж не говорим про набір “палка-дощечка-бетон-лампочка”, вірно? Хтось є кінцевим бенефіціаром на гарантію.

3. Аналогічний досвід. Починаючи з першої перемоги в модульних торгах за 10 мільйонів, ТОВка додає інформацію, що вона раніше продавала модульну конструкцію… іншій ТОВці. Нахіба? Покупець, ТОВ “Будвендор”, сам є лише учасником в системі Prozorro, і під час війни подібні ремонти/реконструкції/будівництва не проводив.

4. Ціна. Попит породив широку пропозицію на українському ринку металоконструкцій та модулів для подібних потреб. ВЧ говорить, що 13 500 000 за 650 метрів квадратних (грубо кажучи, майже 21 тисяча за метр). Як дуже непоганий дизайнерський ремонт у квартирі в столиці. Так, щоб брендово, унікально, з купою людей в смугастих шарфах і беретах. Але у конструкції, вказаній замовником, є фундамент, металеві каркаси та профілі, сендвіч-панелі для даху та стін, утеплення, огорожа, 10 металопластикових вікон, лампи/розетки/вимикачі. Ну і, в принципі, все.

Для прикладу, знаходимо в інтернеті сайт профільної компанії яка пропонує подібну конструкцію (найдорожчу на її сайті) по 8 000 гривень за метр квадратний. Це перше і єдине джерело для порівняння, куди ми зайшли.

Тому якось все це… ну, сумнівно, напевне. Якби ми, можливо, помітили у Міхальова будь-яку дотичність до реалізації подібних проєктів, то не чіпали б тему взагалі. А так – не зрозуміла його роль у цих “модульних історіях”.

Continue Reading

Популярно