Слідкуйте за нами

Розслідування

Кривий Ріг переплатить за МРТ більше ніж 10 мільйонів

На Дніпропетровщині в закупівлях медичного обладнання все стабільно: Кривий Ріг, улюблений постачальник з обладнанням незрозумілого походження, навар у більше ніж 10 мільйонів гривень.

Отже, відбувся аукціон, який організувало КП “Криворізький онкологічний диспансер” Дніпропетровської обласної ради” бюджетом 72 000 000 гривень. Вирішили купити МРТ.

Переможцем став ТОВ “БИО-ТЕХНОЛОГИИ”, який за 71 999 999,33 має привезти лікарні апарат Philips Ingenia Ambition S (1,5Т). Знижку зробили ну прямо в стилі “віддам задарма”. Лише вдумайтесь, на так званому “аукціоні” замовник зекономив аж 67 копійок.

Зараз зробимо вам неприємно, і розкажемо про ринок раїсі. Там цю модель (попри купу санкцій) можна придбати за 84 мільйони “їхньою нікому не потрібною валютою”. Або, в перекладі на нормальну мову – трохи більше 32-х мільйонів гривень.

В Україні такий МРТ теж можна купити не по 70 мільйонів: якщо не горять терміни, то з листопада ТОВ “Мед трейд” може привезти його, починаючи від 30 мільйонів (про деталі поставки не уточнювали).

Цікаво, що ця модель досить популярна саме за поребриком. Цікаво, що офіційним дистриб’ютором цього обладнання від Philips в Україні є компанія ТОВ “АФС Медицинтехнік”. Трохи історії: весною ця ТОВка продає цю ж модель до луцької лікарні (до речі, за 59,9 мільйона гривень з ПДВ). Але тут приходить БЕБ і каже: не дозволимо перерахувати 62 мільйони компанії, пов’язаній з росією.

І, як завжди у нас відбувається у історіях із вибірковим правосуддям: один і той самий продукт може бути однаково “дозволеним” і однаково “забороненим” за різних, не завжди зрозумілих обставин.

Continue Reading

Популярно