Слідкуйте за нами

Розслідування

Лютий. Потреби оборони Закарпаття – 54 мільйони

Коли під час війни спостерігаєш військове будівництво у Закарпатській області, то просто не може пройти повз.

Тому зацікавила оця закупівля: “Будівництво зовнішніх мереж з благоустроєм містечка модульного типу для потреб оборони у Закарпатській області”. І ціна на цей благоустрій – 54 108 733 гривень.

Благоустрою на минулому тижні присвятили цілий аналітичний матеріал, і зрозуміли, що цим словом можна назвати будь-що. Цікаво, що має на увазі “автор” у випадку тероборони.

Прокодували закупівлю як “будівельні роботи та поточний ремонт”.

У технічному завданні: купа електромонтажних робіт, прокладання кабелів, блискавковідводів, інтернету та каналізації.

Платитимуть з місцевого бюджету, ремонтуватимуть до вересня 2025 року.

Отже, проміжний висновок: ремонт-благоустій-електромонтаж за місцеві кошти, для оборони до 2025 року. Добре, прийнято. Оборона Закарпаття – це дуже відома історія під час війни, то ми знаємо.

Переможець, він же єдиний учасник: ТОВ “УПРАВЛІННЯ СПЕЦМЕХАНІЗАЦІЇ” з пропозицією у 54 037 291,91 гривні.

Для такого важливого стратегічного будівництва (яке, до речі, відбувається у публічній площині) обрали досить дивного виконавця.

Для ТОВу це стане першим контрактом у Prozorro. Він існує з 2000 року, але вперше вирішив “попрозирити”, і це ж треба, як пощастило.

Аналогічний досвід: був виконавцем проєкту (1,1 мільйона гривень) у одній з компаній, пов’язаної зі своїм же директором. Довідка не дає відповіді на те “коли” це відбувалось. Чи не тоді, як у обох ТОВок був спільний директор. Цієї закупівлі ми в системі не знайшли.

МТБ – договір про оренду техніки у іншої ТОВки (вже третьої). І техніки багато.

І найосновніше: знаєте, чому будуватимуть аж до середини 2025-го? Бо у ТОВ “УПРАВЛІННЯ СПЕЦМЕХАНІЗАЦІЇ” тільки два співробітники у штаті (дані за 21 рік), а вони додають підтвердження, що субпідрядника не залучатимуть. Напевне для замовника то не аргумент.

Не будемо довго пояснювати, але, схоже, оця ТОВка лише ширма для ТОВ “БК “АДАМАНТ”. Чому Адамант не пішов на торги сам, поки що не зрозуміло. Ну, не через зв’язок з Микитасем, напевне…

Continue Reading

Популярно