Слідкуйте за нами

Розслідування

Як ремонтники пралок стали спеціалістами по свердловинам

Published

on

Ця історія про те, як на базових потребах людей з прифронтових територій відіграють багатомільйонні сценарії без позитивного результату для місцевих. Можливо, це про жадібність, можливо – про схему, яку організатори наївно вважають “невидимою”. Навіть в той час, коли основні реєстри залишаються у обмеженому доступі, звичайних пошуковиків стає достатньо, щоб зрозуміти: процеси відбуваються абсолютно неналежним чином.

Мирноград і розтампонування

8 серпня у системі Prozorro з’являється закупівля, на яку не планується проводити електронні торги (без належної підстави на такі дії, до речі). Департамент житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації вирішив розтампонувати свердловини у м. Мирноград Покровського району Донецької області.

Ціна питання 34 999 942,66 гривні. Дана потреба на 100% покривається коштами місцевого бюджету. Переможцем стає приватне підприємство “Поллі”. Для нашої організації це здалось абсолютно очікуваним. Але, також, ми можемо спрогнозувати наступне: зі свердловинами у Мирнограді проблеми будуть, не дивлячись на те, що роботи планують завершити 1 жовтня 2023 року.

Вангуємо: результату на перше жовтня не очікується. Підказку по цій закупівлі дає нам досвід свердловин у м. Селидове.

20 липня – чуда не сталось

20 липня об 11:24 на офіційній сторінці Селидівської міської ради у Facebook з’являється непереконливе пояснення про те, чому продовжуються проблеми з водою у місті, де здійснюється підвіз води, а також, що 4 свердловини знаходяться “в стадії розтампонування”.

Напевне, жителям прифронтового міста важко щодня моніторити Prozorro, бо якби вони цим займались, то знайшли б оцю закупівлю бюджетом у 25 мільйонів на свердловини з граничним терміном виконання робіт: 20 липня. Тобто, за планом, всі 4 свердловини у місті мали б працювати станом на 20 липня. Натомість місцеві пабліки подібну інформацію спростовують.

До речі, замовник частково сплатив виконавцю робіт за послуги, це можна відстежити у відкритих джерелах інформації. А цей факт напряму суперечить умовам договору, де 100% вартості сплачується замовником протягом 5 днів після підписання акту виконаних робіт, послуг.

Тобто 7 та 11 липня замовник здійснює оплату послуг, які мали б виконатися до 20 липня, хоча в соцмережах місцева влада підтверджує той факт, що роботи тривають. А значить, за роботи не має бути сплачено попередньо, бо це йде в розріз з контрактом, який підписали сторони.

Ще про Селидово: найдорожчі в Україні котельні установки

Через два тижні після закупівлі розтампонувань між учасниками, без тендера, знову підписується контракт. Цього разу він на… мобільні котельні установки (7 одиниць) і аж на 200 мільйонів гривень. Окрім того, що ми побачили різноплановість ПП «Полі» ми ще й здивувались чи не найбільшому контракту на подібне обладнання в Україні під час війни.

Більшою могла стати лише закупівля, яку провів УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І ПРОЕКТНО-ВИШУКУВАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ УКРНДІВОДОКАНАЛПРОЕКТ у листопаді 2022 року з очікуваною вартістю 797 524 320 гривень, з яких, фактично, було сплачено 183 194 92 гривні. Дві з трьох позицій у закупівлі Інституту є схожими до позицій в даній закупівлі. Так, інститут купує модульну твердопаливну котельню потужністю 1000кВт за 6 106 400 без ПДВ, в той час, коли у цій закупівлі замовник віддає за модульну твердопаливну котельню (модифікація чи виробник не вказані) – 10 954 969 без ПДВ, або 13 145 962,8 гривні з ПДВ, що більше ніж на половину дорожче варіанту, з яким ми порівнюємо. І таких комплектів замовник купує 3.

Абсолютно неможливо встановити реальну вартість у закупівлі інших позицій, наприклад, модульної котельні потужністю 1,8 МВт та зрозуміти, чому вона має мати 3 котли (такого варіанту ринок нам не пропонує). Замовник оцінює цю позицію у 14 479 953,00 без ПДВ. В той час, як вищезгадана закупівля Інституту вказує на те, що існує можливість придбати модульну твердопаливну котельню потужністю 1950 кВт за 8 088 600 гривень без ПДВ. По останній позиції у закупівлі – модульній твердопаливній котельні потужністю 6МВт і вартістю 37 585 848 гривень без ПДВ, подібної інформації в період 2022-2023 року у системі Prozorro не знайшли.

«Полі» настільки не турбується про цю закупівлю, що додає календарний план свердловин, замість котелень. Тобто, просто переплутує документи.

Хто такі “Поллі”?

Цікава така організація, що вривається на ринок свердловинобуріння, без тендеру отримує непогане замовлення на розтампонування, а потім через два тижні ще 200 мільйонів без тендеру на котельні?

Напевне ви спитаєте про їхній досвід та потужності?

Такої інформації ми не знайшли. Якби компанія була досвідчена та профільна, то їй не склало б проблеми підтвердити свої вміння. А щоб спеціалізуватися і на свердловинах, і на теплі – то вона має мати суттєву базу.

Однак “Полі” всього цього не має.

До отримання контракту на розтампонування свердловин у місті Селидове, це підприємство мало всього-на-всього 4 “перемоги” у Prozorro на понад 26 тисяч і всі вони… на ремонт пральних машин. Саме так, до того, як взяти контракт 25-ти мільйонник, ця фірма ремонтувала пральну машину на Кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка за 5820 гривень, двічі ремонтувала пралки для драмтеатру ім.Лесі Українки в Києві (наприклад оця закупівля).

Яким магічним чином “Полі” відкрило в собі хист до розтампоновування свердловин та влаштування потужних котелень – загадка. А ще, абсолютно не зрозуміло: яким чином їх знайшла Донецька облдержадміністрація.

Таким чином, в Донецькій області безпідставно цій організації дали чимало високотехнологічних контрактів, які потребують профільних навичок та відповідних спеціалістів. Але жоден з цих проєктів на сьогодні не виконаний, і, зрозуміло, чому саме.

Continue Reading

Популярно