Слідкуйте за нами

Розслідування

В Чернівці поїдуть житомирські пам’ятники з “присмаком росії”

За останній тиждень у “Наших грошей” вийшло два цікаві матеріали: про ритуальний бізнес в Кривому Розі та про над дорогу бруківку з лабрадориту в Чернівцях.

Сьогодні об’єднаємо дві теми, бо хочемо розказати про те, як у Чернівцях встановлюють пам’ятники для полеглих захисників.

Отже 25 лютого Департамент транспорту та окремих питань комунального господарства Чернівецької міської ради провів аукціон на (придбання пам’ятників загиблим військослужбовцям для встановлення їх на кладовищах Чернівецької міської територіальної громади бюджетом у 7 820 000 гривень. Їх хочуть встановити до серпня цього року.

На торги прийшов один єдиний учасник, ФОП Молчановський Андрій Андрійович, який запропонував такий комплект за 213 350 гривень у кількості 34 комплектів. Але зараз він має усунути невідповідності, щоб підписати угоду.

ФОП з Коростишева. Коростишев відомий на всю країну своїми кар’єрами та виробництвом надгробків. Тому нічого дивного наче не відбулось. Давайте питання вартості просто пропустимо зараз.

Однак, ФОП, подаючи документи про підтвердження аналогічного досвіду, додає контракт, що подібні послуги (правда, не за такою вартістю) він надавав іншому ФОПу – Костюку.

Повернемось до замовника.

За весь час цей організатор провів 4 закупівлі за кодом 44910000-2 (будівельний камінь).

Минулого лютого замовник закупив 16 таких комплектів по 158 тисяч у ТОВ “СПЕЦБУДТУНЕЛЬ”. ТОВ належить Молчановському.

У травні у ТОВУ замовили ще 30 комплектів на 4 мільйони. Потрапили під моніторинг з порушеннями. Більше ця ТОВка нікому нічого не продає. До речі, цей ТОВ також подав довідку про аналогічний договір від Костюка.

Власне, сам Костюк отримав також замовлення від цього замовника (без тендера) на один комплект за 98 тисяч. Це був його єдиний контракт.

Виходить, що одна ТОВ та два ФОПи, що постачають пам’ятники в Чернівці повністю зв’язані між собою, але, чомусь, ні з ким, крім цього замовника не співпрацюють. Дивно, чому: на жаль, запит на пам’ятники під час війни – тема поширена.

До війни і Костюк і Молчановський досить активно постачали «продукцію» у роїсю. Напевне тепер доводиться виходити на внутрішній ринок.

Молчановський є помічником-консультантом секретаря Коростишівської міської ради Защипаса, який, в свою чергу, є помічником нардепки ВР від “Слуг” Тетяни Грищенко.

Досить важко зрозуміти, чому цей замовник з Чернівців обрав конкретну групу людей з Коростишева. У цій історії не вистачає ряду пазлів (зокрема, хто такий Костюк), які ми намагатимемось відшукати в майбутньому.

Будемо мати надію, що попри непрозорість ціє історії, пам’ятники буду встановлені, як належить.

Continue Reading

Популярно