Розслідування
Що не так із будівництвом кладовища в Жовтих Водах?
Одна з найкримінальніших тем – будівництво кладовищ. Отже, Дніпропетровщина…
В місті Жовті Води будуватимуть кладовище. Зробити це планують до 2028 року за 18 745 945,2 гривні.
Торги відбулись 26 травня, переміг ТОВ “СТЕРЛІНГ БІЗ”. І тут перше питання: а що замовнику не сподобалось минулого разу? Бо, ми слідкували за цим будівництвом у травні: перша спроба “тендерилась” 1 травня, переміг цей же учасник, але був відхилений. І ось, на повторний аукціон знову прийшов “СТЕРЛІНГ БІЗ” і знов переміг. Поки відмови немає.
Переможець пропонує детальний план виконання робіт: початок у червні 2026 року, а кінець робіт – грудень 2027 року. Все, нічого лишнього.
У купі поданих документів два пояснювальні листи, чому помилка в аналогічному досвіді та в адресі місця виконання. Там звичайні описки механічні. Не зрозуміло, чому не надати просто виправлені документи, замість пояснень, що в когось проблема з ручками.
Аналогічний досвід. Ніби будували СТО в Кривому Розі у 2023 році для ТОВу “ТАНДЕМ ЄМАКС”. А можна було б розповісти про той, що є в Prozorro. А ще цей “ТАНДЕМ” здає переможцю в оренду техніку для будівництва кладовища.
“ТАНДЕМ ЄМАКС” у 2022 році мав у списку контактів Володимира Боброва, теперішнього засновника “Стерлінг Біз”. Звичайно, вони допоможуть один одному з досвідом. До Боброва ми ще вернемось.
Окрім того, договори на оренду техніки підписали з “акулами” будівництва в цьому регіоні: “ВАЙТОМ”, тому, здається, розуміємо, що це може означати.
Про самих переможців. ТОВ “СТЕРЛІНГ БІЗ” існує з 2021 року. До цього мав два договори на ремонти “Криворізькій виправній колонії (№80)” у 2025 та 2026 роках (інформація з порталу Clarity Project).
7 липня 2025 року з підписантів цієї ТОВки виходить Віталій Третяк. Так той самий Третяк, який “третяк-секо”, які клепають фірми, як гарячі пиріжки. І послугами цих хлопців новий директор користується не вперше. РІК тому ми писали про невідому ТОВку “КЕРСІ ЛАЙН”, які зайшли на ремонт ГУНПу в Кривому Розі.
Вона була “секівська”. І зараз там керівником Володимир Бобров, як і в нашого кладовищного переможця.
Просто хочемо нагадати історію будівництва кладовища в Полтаві за 128 мільйонів.
Тоді теж перемогла компанія, яку створив Сергій Секо. Там гарно наварили. А організатор схеми, вже, як виявилось, взагалі був громадянин рф. Дуже детально історію викладено в окремій думці суді. Можна знайти в реєстрах “Окрема думка від 28.04.2026 по справі 554/630/25”.
А тепер секо-третяки заходять на кладовище в Жовтих Водах.
Але їх, чомусь, бачим лише ми. Ні інших журналістів, ні БЕБ, ні податківці їх не бачать. Ні СБУ… бо там, до речі, є вихід на Сівковича.