Слідкуйте за нами

Розслідування

Лікарню у Вишневому ремонтуватиме “елемент” панамського офшору

Після обстрілу 2 січня у Вишневому досі стоять пошкодженими 15 будинків, але ж…

Місцева влада робить ремонт лікарні за 47 мільйонів. При чому, про закупівлю було оголошено 8 січня, через 6 днів після жахливої ракетної атаки.

Звідки гроші? Відповідаємо: з місцевого бюджету (в обґрунтуванні до закупівлі так і написано).

Отже, 16 січня ВИШНІВСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ проводить торги на капітальний ремонт приміщення стаціонару (для розміщення хірургічного відділення) бюджетом 47 753 051 гривню На торги приходить одна компанія, ТОВ “ТЕТРАСТРОЙ”, пропонує 47 514 462,64 гривні і перемагає.

Чи перемагає від цього замовник, давайте спробуємо розібратись.

ТОВ “ТЕТРАСТРОЙ” стає популярним на Київщині після скандальної історії, пов’язаної з ліквідацією наслідків російської агресії на локаціях Ірпеня. Є зафіксоване кримінальне провадження, в ньому йдеться про те, що ця та ряд інших компаній, допомагаючи ліквідовувати наслідки, залучала неякісних підрядників, виводила кошти в тінь… ну і там багато чого цікавого. Загальна картина говорить про те, що є питання щодо витрати 400 мільйонів гривень).

Ми перевірили, і дійсно, ця компанія виконувала роботи в Ірпені. ДЕПАРТАМЕНТ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 36 разів користувався їхніми послугами (на понад 197 мільйонів гривень). А всі “воєнні” контракти між учасниками тоді були підписані без проведення тендерів.

Отже, що там “чорна мітка” – вже ясно і з реєстрів.

Але замовник ними не користується. Шкода, бо він навіть не здогадується, що у Вишневе зайшла… “Панама”, і ні, це не про культурний обмін.

Власниками ТОВ “ТЕТРАСТРОЙ” є черкащанин Шпаковський та ще одна компанія – ТОВ “ОЛКОС”. Сам “Олкос” є засновником аж у 12 компаній. Також, колись до цієї компанії (до квітня 2020року) мала відношення НовосельЧева Ганна Олексіївна, у якої, чомусь, саме у цій компанії, виникла проблема з написанням свого прізвища.

Насправді вона НовосельЦева, має відношення до 147 компаній.

При пошуку в базах інформації про “ТЕТРАСТРОЙ” чомусь підтягується номер телефону іншої компанії: ТОВ “ДІЕКСБІ ІНТЕРНЕШНАЛ”. А ця ТОВка вже відкриває нам шалений світ “Панама пейперс”: її засновниками зазначається громадянин Панами 71 літній Дієго Жасінта Батіста (є фіктивним директором купи офшорів) та компанія FRАN ВUSІNЕSS S.А., яку ми не знайшли у ЖОДНОМУ реєстрі, тому не дуже віримо у її існування.

Підписантом же у “Діексбі” є … Новосельцева.

Сітка компаній, в яку входить “діексбі” величезна і міжнародно-офшорна (і не без росіян, до речі).

Ми не знаємо, чому вишнівська лікарня вибрала такого токсичного “ремонтника” для свого закладу у період, що є досить складним для міста, але ця закупівля не виглядає ні доречною, ні актуальною, ні першочерговою.

Continue Reading

Популярно