Слідкуйте за нами

Розслідування

Ірпінський стадіон “Чемпіон” і нульова звітність

Ірпінь, у Вас там все в порядку?…

Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації провів торги за 44 025 348,40 гривні (кошти державного бюджету) на… “Капітальний ремонт центрального міського стадіону “Чемпіон” по вулиці Соборній, 183-Б у м. Ірпінь”.

Стадіон, Карл…

Те, що стадіон став якоюсь надважливою точкою на деокупованій карті Ірпеня – ми вже зрозуміли. Але у цей же час в місті (та й районі загалом) залишається купа невирішених надважливих проблем. Звісно ж, ми говоримо про елементарне відновлення житла.

Але давайте повернемося до стадіону. В мережі існує сайт певного фонду відновлення (в якій, до речі, досі бракує звітності). Вона виглядає наступним чином:

Пропонуємо також згадати, що Андрій Шевченко зібрав 600 тисяч євро на стадіон:

А ще ось історія про те, як в Мілані на аукціоні зібрали 150 тисяч євро на стадіон.

І що, як там донати? Де звіт? Крім того, що на сайті вивісили кошторис в 289 мільйонів, яким чином можна ознайомитись, скільки саме коштів вже надійшло на ЦЕЙ проєкт з донатів?

Отут цей самий замовник витрачає 67 мільйонів на укриття під стадіоном (знову державний бюджет) з планом за півтора мільйони (чекаємо висновки моніторингу від ДАСУ).

У тендерній документації замовника відсутні будь-які числові значення тих чи інших джерел фінансування. Хотілось би уточнень: що, звідки, куди.

Рухаємось далі. У торгах вартістю 44 мільйони переможцем став ТОВ “Укрбудінжинірінг” з пропозицією у 40 789 460,17 гривні. Він ту пропозицію додав у простій формі “40 мільйонів уже з ПДВ”. Але, це ще не все. Чомусь ТОВ додав ще одну пропозицію: на ремонт школи за адресою вул. Троїцька 40… за 248 мільйонів.

Так, стоп, яка ще школа? Чому дві пропозиції у одній закупівлі? Хтось дуже перехвилювавсь і анонсував інший тендер?… оцей, напевне. Схоже таки, цей же “подавач” отримає ще й контракт на ремонт школи, бо конкурента можуть зняти, як невідповідного.

Очевидно, багато роботи буде у ТОВ “Укрбудінжинірінг” у 2024 році… на 9 осіб працівників, які зазначені у “документах про співробітників”.

В “аналогічному досвіді” цей ТОВ вирішив згадати проєкт з “Київзеленбудом”. А краще б згадав реконструкцію бориспільської школи за 150 мільйонів, якої не було. Але раз вже згадали про “Київзеленбуд”, то можливо варто згадати і про кримінальне провадження по цьому епізоду???

Кошторис ми покажемо спеціалістам і розглянемо його більш детально – на це потрібен час.

Ми знаємо, що нас читає КОВА. Так от, нам би дуже хотілось побачити чіткі звіти по вже витраченим коштам за донати саме на стадіон. Якщо вже ми маємо сперечатись за доцільність, що в принципі є сюром під час війни, то давайте вже почнемо зі звітності.

Continue Reading

Популярно