Розслідування
Віп-УЗД для сільради. Що могло піти не так?
Війна триває понад рік, але попри це, досить багато замовників не впускають можливості зманіпулювати статусом, який їм не належить. Від розслідувача у таких випадках вимагається дві речі: пониження рівня співчутливості та максимальна увага до деталей.
Ця історія про передмістя Запоріжжя. Село Широке. І про дивні “нагальні потреби”.
Сільська рада купує наддорогий УЗД-апарат. Для чого?
6 березня ШИРОКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЗАПОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ коштом місцевого бюджету, за “нагальної потреби”, без торгів, провела закупівлю ультразвукової діагностичної системи Arietta 750. Економити місцеві кошти не стали – вартість закупівлі склала 8 270 730 без ПДВ. За дивним збігом обставин (який ми бачили уже сотні разів) саме такий апарат знайшовся у фізичної особи Землинської Євгенії Олександрівни.
І не таке траплялось з нами під час розслідувань: інколи люди в своїх гаражах, по декілька разів, знаходили пожежні машини для перепродажу (чи не так, пані Баран???), тому випадковий УЗД-апарат може бути зовсім не випадковий. Тим більше наш продавець має спільні контакти (номери телефонів та пошту) з рядом медичних закладів Запоріжжя та Києва.
Контракту на момент написання цього матеріалу немає, є звіт, у якому дуже багато зайвого тексту та дуже мало конкретики. Як обґрунтовує замовник, у нього з’явилась нагальна потреба у цьому обладнанні у зв’язку з військовою агресією… Ще раз, по пунктах:
сільраді
дуже “нагально” треба
один з найдорожчих УЗД-апаратів на ринку
який (чомусь) слід доставити на адресу в Запоріжжя до 6 квітня.
Даний замовник зазначається засновником у 29 юридичних осіб, серед яких лише 2 мед заклади, але ми ті мед заклади перевірили, і можемо з упевненістю сказати: таких дорогих закупівель вони собі ще жодного разу не дозволяли.
Що з ціною?
Спойлер: це УЗД не коштує 8,3 мільйона гривень без ПДВ. Ні-ні.
Магазини не виставляють вартість цієї продукції у відкритий доступ. Але у Prozorro бачимо, що у 2021 році цю модель купували неодноразово:
В березні 2021 року Міська лікарня №1″ Запорізької міської ради купила два такі апарати по 4,7 мільйона гривень;
В грудні 2021 року НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ХІРУРГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ІМ.О.О.ШАЛІМОВА купив три цих моделі по 4,5 мільйона гривень;
Тоді ж ДП ДУ”НПЦ ЕНРХ НАМН України” купив цей апарат за 3,9 мільйона гривень.
Навіть у судовому реєстрі ми знайшли справу, яка розглядалась в господарському суді, і цей апарат у ній фігурував. З Ухвали в справі № 913/151/22 ми дізнаємось, що цей апарат було придбано за 6 мільйонів гривень.
Випадкові і цілеспрямовані помилки замовника.
По-перше, до закупівлі додається протокол № 06/03-6 з помилковою датою, де замість 2022 року мав би стояти 2023 рік. А, по-друге, Широківська сільська рада перетворила протокол з обґрунтуванням на калейдоскоп “вирізок” з різних нормативно-правових актів, з надією, що ніхто в цьому тексті розбиратися не буде. Що ж, промах.
Фактично, серед багатьох перелічених нормативних актів, на які спирається замовник, для обґрунтування здійснення закупівлі без використання електронної системи, підставою для такої закупівлі міг би стати пункт 13 Постанови КМУ від 12.10.2022 №1178.
Але жоден із підпунктів п.13 Постанови не має відношення до даної закупівлі, оскільки, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії чи тимчасово окупованих територій затвердженого Наказом МінТОТ від 22.12.2022 №309, активні бойові дії на території Запорізького району Запорізької області припинилися 31.12.2022. Іншими словами, замовник не надав інших доказів, що на момент проведення закупівлі знаходився на території, на яких можна було б застосувати вказаний пункт вказаної Постанови.
Результат
Спочатку ми звернулися до Запорізької обласної прокуратури, але, як виявилося, «не той абонент». Наше звернення було перенаправлено до Запорізької окружної прокуратури, а вже згодом нам прийшов «лист щастя»: 11 квітня відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ч.4. ст191 ККУ.
Маємо надію, що подібне якісне обладнання знайде свого вдячного власника, а замовник, в майбутньому, матиме трохи скромніші апетити.
-
Аналітика2 months ago
Скільки коштувала підготовка до Олімпіади?
-
Дайджест3 months ago
Кривий Ріг: ремонт лікарні за 1,3 мільярда
-
Дайджест3 months ago
Прикордонники з другої спроби купують засіб моніторингу
-
Дайджест3 months ago
В Доброславі за 183 мільйони відремонтують дитячий садок
-
Дайджест3 months ago
Київ. У гімназії № 191 побудують ПРУ за 331 мільйон
-
Дайджест3 months ago
На Харківщині відремонтують дорогу Т-21-03 за 156 мільйонів
-
Дайджест3 months ago
Військовий медцентр придбає анестезіологічну систему за 5 мільйонів
-
Дайджест3 months ago
В Чернівцях пожежну частину відремонтують за 29 мільйонів