Розслідування
Що забув російський бандит Сєка в святошинській школі?
А як би ви відреагували, коли б дізнались, що укриття для школи робить компанія пов’язана з російським бандитом, “злодієм в законі”, підсанкційним в Україні персонажем з кличкою “Сєка”. Напевне, такий поворот вас не залишив би байдужим.
Київ. Святошинський район. Середина жовтня. Управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації оголошує тендер на роботи з розробки проєктно-кошторисної документації по об’єкту: “Будівництво споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційного укриття середньої загальноосвітньої школи № 223”. На це з місцевого бюджету виділяють 5 726 000 гривень. Чи задорого це? Так, трохи забагато. Але сьогоднішня історія не про цінники.
“Переможцем” стає ТОВ “ІНСТИТУТ ПРОЕКТУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ ТРАНСПОРТУ” з пропозицією 5 433 769,37 гривні (зараз очікує підтвердження контракту).
І тут бази даних зіграли з нами цікавий жарт. Нова інформація в Opendatabotі, youcontrol та у документах, доданих до закупівлі, говорить про те, що засновником ТОВу є Балесний Сергій Петрович.
А от портал Clarity Project, який зафіксував в собі “архівну” інформацію до 2022 року дає інших засновників: досі у засновниках бачить ТОВ “Зігмал Лімітед” (Республіка Кіпр) та громадянина (типу Латвії) Сергія Разживіна. Ніякий він не латиш, а громадянин тої самої країни, яку б краще було б залити бетоном (ну, ви зрозуміли).
Сергій Разживін, він же Сергейс Разживінс (саме так записаний у власниках кіпрського офшору, про який щойно писали), він же нижньоновгородський “злодій в законі” на кличку Сєка. І він є у спису 600 кримінальних авторитетів та злодіїв у законі, проти яких ввели санкції РІШЕННЯМ РНБО від 14 травня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
Досі бази не дають нам остаточної відповіді, коли саме Сєка вийшов із засновників ТОВки, яка робитиме проєкт для Святошинської школи. Крім нього в засновниках ще у 2022 році вказувалась особа Балесної Тетяни, яка не тільки має спільне прізвище з нинішнім власником, а ще й спільну з ним адресу реєстрації. Проте, чомусь, також позбавилась у цій ТОВці права власності.
Ви скажете, “ну все, вже все керівництво змінилось, для чого чіпати цих ремонтників?”. Відповідаємо: а) бо на даний момент ми не можемо встановити, коли і як це сталось, б) компанія вже, у цьому 2023 році фігурує у кримінальному провадженні, яке відкрите по 111 статті ККУ.
111стаття, це, так, між іншим, ДЕРЖАВНА ЗРАДА. Побачимо, чим закінчиться.
Як ви побачили з усього цього тексту, тут досить мало інформації викладено про саму закупівлю. І ця історія, ну, зовсім не про ремонт. Скоріше, про національну безпеку.
ПС. Останнє фото до цього посту: справка про 223 школу з російського сайту “Росвуз”. Хтось взагалі знає, з якою метою на раїсі така нездорова цікавість до українських шкіл???
-
Аналітика1 month ago
Скільки коштувала підготовка до Олімпіади?
-
Дайджест3 months ago
ДБР придбає авто спецпризначення на 12 мільйонів
-
Дайджест2 months ago
Прикордонники з другої спроби купують засіб моніторингу
-
Дайджест2 months ago
Кривий Ріг: ремонт лікарні за 1,3 мільярда
-
Дайджест3 months ago
“КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО” закупить когенераційні установки на 1,2 мільярда
-
Дайджест2 months ago
Київ. У гімназії № 191 побудують ПРУ за 331 мільйон
-
Дайджест2 months ago
В Доброславі за 183 мільйони відремонтують дитячий садок
-
Дайджест2 months ago
На Харківщині відремонтують дорогу Т-21-03 за 156 мільйонів