Слідкуйте за нами

Розслідування

Розкіш чи потреба: розбираємо закупівлю львівської лікарні

Навіть усвідомити важко, які потреби існують у лікарень, поки не починаєш знайомитися з закупівлями.

Сьогодні у нас шикарний лот: машинка для миття ендоскопів. 2 одиниці. Майже 4 мільйони гривень.

Так от…

В кінці грудня КНП Львівське територіальне медичне об’єднання “Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги” оголосило про торги на автоматичну машину для миття та дезінфекції ендоскопів очікуваною вартістю 3 968 160 гривень (коштом самої лікарні).

За ці кошти до кінця січня 2024 року лікарня хоче 2 таких комплекти обладнання. Після оплата – 100% від суми.

На торгах вдалося зекономити аж 600 гривень. 600 гривень з 4 мільйонів. Ну, так собі результат.

Звичайно, взяти участь захотів лише один постачальник. Ним виявився ТОВ “МЕДПРОВАЙДЕР”, який, власне, і запропонував цю “знижку”.

Схоже, мова йде про машину medivators dsd-201. Не дуже популярна позиція на медичному ринку України, знайшли, що вона є на сайті ТОВ “Ксенко”. А от в раїсі і білораїсі – її купують. Звідти ми і витягли приблизні ціни: 5, мільйонів рублєй. Ну, в принципі, ціна схожа, тепер питання лише в доцільності.

Суто суб’єктивне: якби лікарні так терміново були потрібні машини для миття ендоскопів, вони могли б узяти непоганого “корейця” зі складу за 370 тисяч, чи “хорошого корейця” за 270 тисяч. Але не за 2 мільйони кожен.

Переможець, ТОВ “МЕДПРОВАЙДЕР” компанія свіжа. Всього має 4 контракти, перший з яких отримала в листопаді, тобто, через 2 місяці після реєстрації ТОВки. Навіть двічі позмагались на торгах з ТОВ “СІВЕР-МЕД” (а, є все-таки “Ксенко” у цій історії). Сходили двічі на торги з цим опонентом, але користі то ніякої не принесло.

Отже, ця нова компанія має 3 вдалі участі на продаж ендоскопів у Сєвєродонецьку лікарню. Вище згадана закупівля – це перший “вихід в Львів”. Але ж ТОВ сам має “львівську прописку”.

Звичайно ж, про особу власниці-директорки Козловської – інформації ніде немає.

Звичайно ж, сама компанія ендоскопічне обладнання не виробляє, тому дає авторизацію від іншої організації – ТОВ “АСЕКА”.

Це й ТОВ існує з 2016 року. Цей ТОВ досить дивний. Має один єдиний контракт у 2020 році – привіз у Житомир бронхоскоп за 350 тисяч гривень (кошти програми “КУСАНОНЕ” Посольства Японії в Україні). І продаж цей був на благодійну організацію. Ще через одну зі своїх компаній-близнючок повзаємодіяли на 11 мільйонів з “Медичними закупівлями”.

Але.

“АСЕКА”, не може сама продавати таке важливе, ендоскопомиюче обладнання до лікарні, тому що… має кримінальне провадження з рядом інших компаній по ч5. 191 ККУ (до речі, і “Ксенко” тут теж є). Але особливо нам сподобалася у цій згадці, як ряд компаній завозив медичне обладнання через… окуповані території. Цікаво, чи не так???

Наш попередній вердикт (так, дуже заангажований): “АСЕКА” створила собі ТОВку, бо треба продавати обладнання, а львів’янам запропонували “найнеобхідніше” зі списку, і ті не змогли відмовити…

ПС. Просто бонусом: “АСЕКА” має спільного бухгалтера з ТОВ “ЛІВІН”.

Continue Reading

Популярно