Слідкуйте за нами

Розслідування

Кривий Ріг переплатив за МРТ близько 30 мільйонів

Дерусифікація не зачепила медичні компанії. ТОВ “БИО-ТЕХНОЛОГИИ” дуже комфортно себе почувають на Дніпропетровщині, не зважаючи на неправильні літери у назві.

Для загальної довідки: фірма існує з 2013 року, має 241 контракт на понад 618 мільйонів, з яких 490 мільйонів – лише в одній Дніпропетровській області.

Для чого вам ця інформація? Напевне, щоб трохи зрозуміти про шанси на успіх у сьогоднішній історії.

16 лютого КП “Криворізька міська лікарня №1” Криворізької міської ради провела аукціон в закупівлі системи МРТ. Бюджет – 78 000 000 гривень

Два слова про джерело фінансування, цитатою: “Субвенція з обласного бюджету на капітальні видатки та облаштування об’єктів соціально-культурної сфери, довідка № 1 від 29.01.2024 року рішення міської ради №2420 від 26.01.2024 року”.

Уявлення не маємо, що “соціально-культурного” облрада бачить в МРТ… ну, сумнівний аргумент, чесно кажучи. Звичайно ж, хотілось би побачити текст цього рішення, але на сайті, де воно б мало знаходитись… дуже гарно намальовані лише петриківські розписи.

Так от, повернімось до купівлі МРТ. На торги прийшло 2 учасники, виграв “Вгадайте хто” з пропозицією у 76 999 999,12 гривні.

А тепер перейдемо до хардкору.

Купуватимуть Ingenia Ambition S від компанії Philips Medical System Nederland B.V. Цікаво, чи світилась раніше ціна на цю модель?

Так, у квітні минулого року його придбали за 61 мільйон у Луцьку. Не без моніторингу, звісно ж. Якось непомітно долар виріс за рік, доки дійшов з Волині до Дніпропетровщини.

Але то все лірика, адже цю модель, потужністю 1,5 Т, можна замовити за 30 мільйонів, а потужнішу, на 3.0Т – за 45 мільйонів. І очікувати відправлення з квітня. Ми спеціально не будемо вказувати додаткову інформацію про сайт, де ми це знайшли, бо сайти після наших публікацій дружно блокуються.

Навіть на раїсі цю модель продають, починаючи від 76 мільйонів рублєй (31 мільйона гривень). Що сходиться з нашими попередніми пошуками цін у магазинах.

До речі, про рублі. Philips Medical System Nederland B.V так і не покинула ринок рф, більше того, генеральний директор заявив що постачатиме обладнання “і нам”, “і їм” попри російську агресію.

Підсумок: цей апарат коштує чи не в половину дешевше, ніж його придбають в Кривому Розі. Непоганий такий “навар” у 30 мільйонів, чи не так?…

Continue Reading

Популярно