Слідкуйте за нами

Розслідування

Хто на Рівненщині пере на мільйони під кінець року?

Психлікарні/інтернати Рівненщини триматимуть у чистоті. Так, саме так називається організація, ТОВ “У ЧИСТОТІ”, який нещодавно відкрив у собі талант до прання білизни. Але виходить якийсь окремий сегмент. Ніша. І бізнес-ідея вдалась.

21 грудня Комунальний заклад “Острозький психоневрологічний інтернат” Рівненської обласної ради провів “аукціон” на послуги з прання білизни. Замовник визначив, що за 2024 рік йому потрібно випрати 96 000 кілограмів білизни, і він може собі дозволити витратити на це 3 456 000 гривень з місцевого бюджету.

В торгах взяла участь одна фірма, запропонувала суму у 3 427 200 гривень і чекає тепер на свій контракт. Мова йде про ТОВ “У ЧИСТОТІ”.

Що такого особливого у цьому “пральнику”?

Компанія свіжа, їй лише 10 місяців. Але за цей час вона встигла посунути в позиціях основного конкурента ТОВ “ВТК ЛОТОС” на рівненському “пральному ринку”.

Чомусь новий гравець усі свої контракти підписав з такими медичними закладами: Острозький психоневрологічний інтернат”, Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, УРВЕНСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ, ОБЛАСНА ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ С.ОРЛІВКА, Острозька обласна психіатрична лікарня (дані з порталу https://spending.gov.ua/).

Досить дивно виглядають витрати Острозького інтернату за останні місяці: в основному це 3 напрямки виплат: зарплати, податки і послуги ТОВу “У чистоті”.

Тобто, можна зробити висновок, що люди лише платять заробітну плату працівникам… і перуть. Хоча до літа цього року потреби у пранні не були такими нагальними. Між іншим, в період з жовтня по грудень включно лікарня оголосила 18 закупівель на понад 6 мільйонів гривень. Найбільшою потребою і найдорожчою закупівлею за останні 3 місяці виявилась саме вищезгадана.

Схожа історія і в Дубенського будинку-інтернату: з жовтня по грудень друга після електроенергії за величиною закупівля: прання, знов 2,3 мільйона, знову “У ЧИСТОТІ”, і також, з місцевого бюджету. Якщо цей заклад у 2021 році замовляв прання на 50 тисяч гривень, то з червня цього року пішли мільйонні потреби і вони припали на рівненську ТОВку.

УРВЕНСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ, аналогічно: в 2022 році замовили цих послуг на 99 тисяч, а в жовтні цього року замовили вже на 650 тисяч і ще на підході контракт на 3 мільйони. Вгадайте у кого замовлять?).

Декілька слів про директора. Особа директора повністю співпадає з працівником “Рівневодоканалу”, який вказаний на офіційному сайті, як начальник служби обліку та реалізації води. А ще ця особа згадується як контактна від замовника у закупівлях Мізоцької спеціальна школа І-ІІ ступенів. До речі номер телефону той же що і в “У чистоті”.

Виглядає так, наче хтось створив пральню, і підігнав під неї потреби спеціалізованих медичних закладів Рівненщини, додавши декілька нулів. І під кінець року хтось непогано хоче “відмити” пару лишніх мільйонів гривень…

Continue Reading

Популярно