Слідкуйте за нами

Розслідування

ДП МПІУ замовляє рекламу у компанії з російськими зв’язками

Поки пан Ткаченко чубився з Youtube навколо статистики, яка йому здавалась неправдоподібною, бо “Телемарафон” трохи просів, інші медійники, які належать до міністерства Верещук, робили фантастичні речі.

В цій історії буде дуже багато брудних плям, бо нам довелося перекопати тони інформації щодо офшорних компаній та посидіти в пошукових базах рф та Віргінських островів.

Частина 1. Загальна картина.

Нічого особливого. 12 квітня 2023 рік. ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” проводить 4 закупівлі на послуги зі створення контенту для “Єдиних новин”. Кошти на створення контенту отримують:

ТОВ “МИ-УКРАЇНА” – 146 722 482 гривні;

ТОВ “СЛМ Новини” – 111 753 720 гривень;

ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1” – 109 763 128,80 гривні;

“ТЕЛЕКАНАЛ “ІНТЕР” – 96 928 228,80 гривні;

Згідно з даними порталу Dozorro за один день, на створення контенту провели чотири закупівлі очікуваною вартістю у 465 167 559,60 гривні. Про це відразу написали “Наші гроші”.

Це чотири найбільші контракти квітня цього замовника станом на 17 квітня. На п’ятому місці – витрати на рекламу.

Частина 2. Раптова потреба в рекламі.

10 квітня відбулась закупівля послуги з розміщення у стрічці новин, що транслюється на інтернет-порталі заголовків (назв) статей/новин Замовника очікуваною вартістю 655 948,80 гривні. В Prozorro опубліковано контракт, підписаний 5 квітня та Протокол №1/0504/23. Ми не будемо зациклюватись на цих документах – вони є у відкритому доступі. Зазначимо лише, що дані послуги надаватиме ТОВ “СТРІЧКА НОВИН”, що надає свої реквізити, згадавши банк “Фамільний” (це важливо!)

Частина 3. А давно ви не росія???

А з цього місця починається найцікавіше.

ТОВ “СТРІЧКА НОВИН” зареєстрована 2011 року і знаходиться на адресі проспект Академіка Глушкова 1, корп. 5, хоча в Clarity досі числиться як така, що знаходиться на проспекті ГОЛОСІЇВСЬКОМУ 26. Цей ТОВ є засновником у іншого ТОВу – “ІНТЕРНЕТ.ЮА” (теж сидить на “голосіївській адресі”). Далі “ІНТЕРНЕТ.ЮА” вказаний засновником у ТОВ “ТЕЛЕХАУС”.

У “Телехауса” в засновниках вказується не лише “Інтернет”, а й московська компанія “Флешчек” (0,21%). І хоча Опендатабот вказує, що російський “Флешчек” досі зазначається засновником, але судячи з баз даних РФ, компанія була ліквідована у серпні 2020 року. Але у “Телехуса” і в “Стрічки новин” однакові номери телефону, пов’язані адреси та працівники. А колишній директор “Телехауса”, Крилов, тепер очолює “Стрічку новин”.

До ТОВ “Стрічка новин” мають безпосереднє відношення уже згаданий Крилов та Іртлач. Цих обох осіб об’єднує не лише ряд спільних компаній, а й те, що їхні прізвища зустрічаються в протоколах діяльності банку “Фамільний”, який, в свою чергу… знаходиться за адресою проспект Голосіївський 26.

А головним диригентом, схоже на те, є людина з банківської сім’ї – Коміссарук.

Частина 4. Міжнародна “пральня”.

Це вже зараз Коміссарук отримує подяки від Головнокомандувача та потрапляє в один кадр з Президентом…

А ще зовсім недавно в Москві, на вулиці Гашека 9, існували 2 організації: “ООО “Флешчек” (ліквідований 4.08.2020) та АО “РУНЭТБАНК” (який знаходиться в стадії ліквідації з травня 2019 року). Тут, випадково ми знаходимо документ “Сведения об акционерах “РУНЭТБАНК””, де 3 українці зі своїми кіпро-віргінськими офшорами підтверджують свою причетність до цієї російської фінустанови. Зокрема Коміссарук зазначений єдиним учасником компанії Kristela Limited (Віргінські острови), яка володіє 72,54 % акції “Рунетбанку”.

А тим часом в Києві від 2017 року Банк “Фамільний” (банк родини Коміссаруків) на 38% належав… віргінській Крістелі Лімітед.

Таким чином ряд компаній в росії та Україні досі залишаються об’єднані офшорами, зокрема оболонкою Cristela Limited, яка входить до групи компаній TOTALSERVE TRUST COMPANY LIMITED.

Ми ознайомилися з купою цікавих фактів щодо Коміссарука, але там забагато інформації в стилі “лихі дев’яності”, тому залишимо на наступні матеріали. Сьогодні не про це.

Резюме:

Державне підприємство коштом держбюджету закуповує рекламу у компанії, яка досі може бути пов’язана з росією та бути одною з ланок великого міжнародного офшорного пласта.

Continue Reading

Популярно