Слідкуйте за нами

Розслідування

Донецький обласний ТЦК купив “rjvg”

9 липня у системі Prozorro з’явилась закупівля Донецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Предмет закупівлі визначений як “rjvg”, а очікувана вартість склала 1 175 289 гривень. Закупівля відбулась без використання електронної системи.

Предмет закупівлі не зрозумілий ні з самої форми в Prozorro, ні з контракту (розділ “Предмет закупівлі”). Лише при детальному ознайомлені з контрактом стає зрозумілим, що мова йде про комп’ютерне обладнання (за кодом ДК 021:2015: 30230000-0). Також з контракту стає зрозумілим, що фактична сума договору – 175 289 гривень і 54 копійки.

У опублікованому контракті в пункті про предмет закупівлі предмет також чітко не окреслений в назву. Але ми живемо не перший день тут, у ЦФР: знаєте, що таке rjvg? Це в англійській розкладці слово “комп”.

Комп, Карл…

Далі. Замовник наголошує, і детально розписує, що всі позиції, які є у нього в специфікації, коштують дешевше, ніж він закупив (визнає), але, цитуємо: “Однак представники вищезазначених компаній (ред. “Фокстрот”, “Moyo”, “Stylus”інші) в електронному вигляді повідомили, що на вказаний товар безготівкова оплата за договором купівлі-продажу на наших умовах не можлива”. Так, стоп. Що неможливо: безготівкова оплата у відомих магазинах техніки? “На ваших умовах” – що мається на увазі? Можливо варто написати, що це за умови?

Можливо йдеться про після оплату в 20 днів. Напевне, варто було б так і написати. Натомість з чого починається кожен рапорт, доданий до контракту? А починається він словами: “…у зв’язку з отриманням бюджетних коштів на рахунок ОТЦК…”. Знаєте, ми зараз чітко бачимо, що замовник дуже підводить молодшого лейтенанта Іванова, який проводив моніторинг закупівлі, бо схоже, його і зроблять відповідальним. А, до речі, замовник таки забув додати підтвердження про відмову безготівкової оплати від магазинів.

Добре, що у замовника є ФОП, який може продати будь-яке “rjvg”. А ФОП Усольцев виручав цей ТЦК ну дуже часто: вся його біографія в Prozorro складається ВИКЛЮЧНО з безтендерних поставок Донецькому ТЦК – підписано 37 контрактів з очікуваною вартістю 6,5 мільйона гривень(24 види класифікації товарів). Звісно, ця сума може не сходитися з фактичною – просто треба чітко описувати свої закупівлі, чи не так?

Continue Reading

Популярно