Слідкуйте за нами

Розслідування

Дніпровський ангіограф, який “подорожчав” на 20 мільйонів…

Ігри ринку, ігри цін, ігри одного гравця. Погодьтесь, досить дивно, коли учасник певного сегмента ринку (наприклад, яблук) продає їх на вулиці Космічній по 10 гривень за кілограм, а на вулиці Корабельній – вже по сто. От сьогодні щось подібне, тільки у закупівлях медичного обладнання.

“Регіональний медичний центр родинного здоров’я” Дніпропетровської обласної ради оголосив торги на ангіографічну стаціонарну систему за 43 600 000 гривень (Спонсор – на 100% бюджет міста).

Торги. Один учасник. Фінальна пропозиція на 300 000 менша від очікуваної вартості. Економія в 300 тисяч при отриманні японського обладнання – це ж, наче, доволі непогано. Але тут з’являємось ми, і починаємо вам приносити погані новини.

Продавець, ТОВ “УКРМЕДЕКСПЕРТ” вже продавав раніше ангіографи Trinias F12 unity smart edition. У серпні минулого року він продав цю ж модель до ДУ “ГОЛОВНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ” за 42 800 000 гривень.

А перед цим був рік 2022. А у 2022 році він поїхав до Львівської багатопрофільної лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги за … 25 мільйонів. Ну, навіть не так: торги відбувались ще у 2021-му, потім був моніторинг і так, до січня 2022-го цей апарат коштував чи не на 20 мільйонів дешевше, ніж його купили дніпряни з аналогічною комплектацією.

Тобто, нічогенький собі такий стрибок цін: з 25-ти до 43-х мільйонів.

Ще деталь. Цей же ангіограф вони продали вперше в 2016-му році (принаймні, це найдавніше по часу, куди нам дає можливість зазирнути система Prozorro). А в 2016-му він також коштував 24 мільйони гривень. Тобто, вийшло так, що епідемія коронавірусу через 5 років не вплинула ніяк. Інше діло, війна: + 20 мільйонів гривень.

Зі старих новинних архівів знаходимо інформацію, що компанія з’явилась на ринку, а, згодом, і почала вигравати свої перші тендери завдяки сім’ї відомого кардіохірурга Тодурова.

Але то було ще у 2014-2017 роках. Хто “допомагає” продавати ангіографи по 43 мільйони гривень вже у 2024 році – невідомо.

Continue Reading

Популярно